Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber 1 Kişi Ağzından Anlatım Nedir? Örnekleri Nelerdir?

hizmetli

Administrator
Yönetici
63442b1986b247445430a27f.jpg

Kişilerin kendi başlarından geçenleri anlatması 1. kişi ağzından yapılan anlatım olarak bilinir. Yani anlatan kişi bunları kendisi yaşamıştır ve birinci kişi olarak karşı tarafa aktarır.

1 Kişi Ağzından Anlatım Nedir?

1. kişi ağzından yapılan anlatımda kişi olayların içinde olabilir veya bizzat yaşayabilir. Genelde anı, günlük ve seyahat yazıları bu anlatımla yapılır. Birinci kişi ağzından yapılan anlatımlarda daha çok 1. tekil şahıs (ben) ve 1. çoğul şahıs (biz) kullanılır.

Örnekleri Nelerdir?

- Dün sabah evden kimseye görünmeden ayrıldım. Az ileride bir köpek duruyordu. Yolda gördüğüm bu köpek oldukça masum bakıyordu.

- Zaman gelince yola çıkmak için hazırlandım. Arkadaşımla otogara geldiğimde iki grubun kavga ettiğini gördük. Kısa süre sonra oradan ayrılarak otobüse bindik.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler