Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber 36 saat uyumadı, beyni sıfırlandı! Dünyayı şaşkına çeviren 'depresyon' deneyi

hizmetli

Administrator
Yönetici
65dd99551a3d381f9acbddea.jpg

Yıllardır kronik bir depresyonla boğuşan Jaimey Gunton sayısız ilaç ve tedavi sonrası özel bir araştırma için gönüllü oldu. Akıl sağlığını tekrar kazanmak için denenmemiş bir yöntemin adeta 'deneği' haline gelen Gunton, bu süreçte yaşadıklarını İngiliz basınına anlattı.

VÜCUT SAATİNİ SIFIRLADILAR

Bazı insanlarda depresyon vücut ritminin bozulması nedeniyle oluşuyor yani ne kadar yorgun ve dinlenmemiz gerektiğini belirleyen biyolojik saat bozuluyor. İlaç tedavilerinin zaman zaman işe yaramadığı bu hastalıkla mücadele için ABD'deki Pensilvanya Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, 47 yaşındaki kadının üzerinde bu saati sıfırlayacak bir yöntem kullandı. Bu bağlamda Gunton tam 36 saat boyunca uyumadı ve bu süreçte beyni sık sık incelendi. Uykusuz kalmasına rağmen kendini iyi hissetmeye başlayan Gunton, vücut saatinin sıfırlanmasıyla adeta yeniden doğdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gunton,"Kişisel ve sağlık sorunlarım hayatımı alt üst ediyordu. İş yerinde normalde yapmadığım hatalar yapıyordum, evde de çok huzursuz ve sinirliydim, her gün ağlıyordum" deyip ekledi:

Alıntı Metni

65dd99071a3d381f9acbdde6.jpg

Trump'a şarbonlu mektup gönderdiler! ABD'yi şoke eden suikast girişimi, bir anda patladı

ÜÇ AŞAMADAN OLUŞAN SÜREÇ

Öte yandan bu yeni yaklaşımın üç aşaması olduğu belirtildi bunlar; üçlü kronoterapi, uyanıklık ve ışık terapisi. Deneyde ayrıca beyni kandırmak için hastalara gündüzleri mavi ışığı engelleyen gözlükler takıldı.

Araştırmayı yöneten Doktor Philip Gehrman ise konuyla ilgili 'Depresyondaki insanları olağan ortamlarından uzaklaştırmak ve onlara çok fazla ilgi göstermek, uyku yoksunluğuna başlamadan önce ruh halinde iyileşmelere yol açtı' dedi. Gehrman ayrıca bu yöntemin kesinlikle profesyonellerin gözlemi altında yapılması gerektiğini bildirdi.

Danionella: Tırnak büyüklüğündeki balık, buldozerle aynı ses gücüne sahip
Eşini öldürüp 'selfie' çekti! Akılalmaz olay, cesedi ailesine gönderdi
Yamyam seri katil! Öldürdüğü kadınları burger yapıp sattı

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler