Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Açık Sözlü Deyiminin Anlamı Ne Demek? Açık Sözlü İle İlgili Örnek Cümleler

hizmetli

Administrator
Yönetici
6317f74086b24504a4ff1507.jpg

Herhangi bir konu hakkında konuşmaktan ve kendi fikrini söylemekten çekinmeyen kimse şeklinde de gösterilmektedir. Pek çok atasözü ve deyim içerisinde geçmektedir. Açık sözlü olma bazı durumlarda olumlu bazı durumlarda ise olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Kişilerin birbirlerine karşı açık sözlü olması güven kurma açısından da iyi olarak yorumlanmaktadır. Açık sözlü olma eylemi kırıcı olmadan kişinin düşüncelerini ortam içerisinde rahatça aktarabilmesi şeklinde ifade edilir.

Açık Sözlü İle İlgili Örnek Cümleler

Açık sözlü olma ile ilgili cümleler arasında "Ayşe Hanımın bu kadar açık sözlü olduğunu bilmiyordum." cümlesi örnek olarak gösterilmektedir. Ya da iki kişi arasında geçen diyaloglardan biri olarak "Bundan sonra birbirimize karşı dürüst ve açık sözlü olalım." şeklinde de örnek cümleler verilebilir. Açık sözlü olma her cümle yapısına uygun şekilde kullanılır. Kurulacak cümle içerisinde doğru anlatım sağlamak için kelimeler arasında yerleşimine de dikkat edilmektedir. "Açık sözlü olun." gibi basit cümleler de kurulabilmektedir.

Deyimler ve Anlamları Listesi - Türkçede En Çok Kullanılan, En Az Bilinen, Kısa, Uzun ve Kalıplaşmış Deyimler Sözlüğü ve Örnekleri

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler