Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Aklı Yatmak Deyiminin Anlamı Ne Demek? Aklı Yatmak İle İlgili Örnek Cümleler

hizmetli

Administrator
Yönetici
6317f7ff86b24504a4ff1513.jpg

Aklı Yatmak İle İlgili Örnek Cümleler

Özellikle belli bir duruma olabildiğince inanmak ya da buna uygun bulmak gibi anlamlar doğrusunda aklı yatmak deyimi öne çıkar. Cümle içerisinde ele almak suretiyle pek çok farklı biçimde bunu kullanmak mümkün.

‘’Benim bu işe hiç aklım yatmadı.’’

‘’Söylediklerini duyduktan sonra eşi kabul ettim çünkü aklım yattı.’’

‘’Eğer hala duruma aklın yatmadı ise o vakit sana daha fazla açıklama yapabilirim.’’

‘’Çok karmaşık bir olay olduğu için aklının yatmaması normaldir.’’

Bu şekilde görüldüğü gibi farklı cümleler üzerinden aklı yatmak deyiminin kullanmak mümkün. Özellikle taşımış olduğu anlamı doğrultusunda kolayca bir durumu hemen anlatma imkanı vermektedir. Sadece cümle içerisinde değil aynı zamanda tek başına taşıdığı anlam ile farklı yerlerde kullanmak mümkün. Günlük hayatın önemli deyimleri içerisinde yer alır.

Deyimler ve Anlamları Listesi - Türkçede En Çok Kullanılan, En Az Bilinen, Kısa, Uzun ve Kalıplaşmış Deyimler Sözlüğü ve Örnekleri

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler