Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Atatürk, Demirören Medya Center’da anıldı

hizmetli

Administrator
Yönetici
636d663f86b24554282bec85.jpg

Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (MTAL) önünde dün saat 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programının ardından Demirören Medya Center Artium’da Orka Quartet orkestrası “Fikrimin İnce Gülü”, “Yiğidim Aslanın Burda Yatıyor” ve “İzmir Marşı” gibi Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlatan şarkıları çaldı.

Öğrenci, öğretmen ve çalışanların katıldığı programda dinleyiciler duygu dolu anlar yaşadı. Daha sonra usta yazar Doğan Hızlan, Demirören Medya MTAL öğrencileriyle bir araya gelerek Atatürk, devrimleri ve gençlere bıraktığı Cumhuriyete ilişkin konuşma yaptı.

‘Gençlere emanet’

Cumhuriyet’in gençlere emanet edildiğini söyleyenHızlan, “Emaneti kutsal bir şekilde yaşatacaksınız. Her liderin temel kitabı vardır. Atatürk’ün de temel kitabı Nutuk’tur. Nasıl bir siyasi hayatı olduğunu, askeri zaferlerini Nutuk’ta anlatıyor. Ben Cumhuriyet’in kuruluşunu kitaplardan izledim. Tabii ki siz de izleyeceksiniz. Zamanla algılama, değerlendirme değişiyor” dedi.

Hızlan konuşmasını, öğrencilere Mustafa Kemal Atatürk’ü yeniden değerlendirmek, fikir beyan etmek için yardımcı olacak kitap önerileriyle bitirdi.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler