Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Ayaklarına Kara Sular İnmek Deyiminin Anlamı Ne Demek? Ayaklarına Kara Sular İnmek İle İlgili Örnek Cümleler

hizmetli

Administrator
Yönetici
62c8f6b686b2441ca8ef62cb.jpg

Ayaklarına kara sular inmek yürümekten mecalsiz kalmak ve çok yorulmak anlamındadır. Çok yorulduğunuzda ve yürümeye haliniz kalmadığında ayaklarıma kara sular indi diyebilirsiniz.

Ayaklarına Kara Sular İnmek Deyiminin Anlamı Ne Demek?

Ayaklarına kara sular inmek deyiminin anlamı çok yorulmak ya da güçsüz kalmak anlamına gelir. Çok yürüyüp yorulduğunuzda ya da mecaliniz kalmadığında ayaklarıma kara sular indi diyerek ne kadar fazla yorulduğunuzu anlatabilirsiniz.

Ayaklarına Kara Sular İnmek İle İlgili Örnek Cümleler

Bugün o kadar çok yürüdüm ki resmen ayaklarıma kara sular indi.

Ben normalde çok hareketi olduğum için yürürüm sandım ama ayaklarıma kara sular inince eve dönmek zorunda kaldım.

Düğün alışverişi yapmak ne kadar zormuş ayaklarıma kara sular indi.

Babası ile çalışmaya gidince ayaklarına kara sular inmiş.

Annemin arkasında gezeceğim diye ayaklarıma kara sular indi.

Deyimler ve Anlamları Listesi - Türkçede En Çok Kullanılan, En Az Bilinen, Kısa, Uzun ve Kalıplaşmış Deyimler Sözlüğü ve Örnekleri

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler