Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber ‘Bu dünyadan onurlu bir adam geçti’

hizmetli

Administrator
Yönetici
66c12a3e481b65014b091b8d.jpg

MESUT YILMAZ - Yeşilçam’ın usta isimlerinden Aydemir Akbaş, 88 yaşında hayatını kaybetti. Daha önce kolon, gırtlak ve bağırsak kanserini yenen sinema oyuncusu, yönetmen ve senarist Akbaş, 2023’te tekrar yakalandığı kansere yenik düştü. Bir süredir kemoterapi tedavisi alan usta oyuncu, önceki akşam entübe edildiği Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Menajeri Özgür Aksoy, “Acımız çok büyük... Allah mekânını cennet eylesin. Bu dünyadan onurlu bir Aydemir Akbaş geçti” sözleriyle acı haberi duyurdu.

İbrahim Tatlıses,45 yıllık dostunun vefatı sonrası,“Ağabeyim, Aydoşum mekânın cennet olsun” sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi. Yapımcı Polat Yağcı ise, “Allah yattığın yeri cennet eylesin canım abim” paylaşımında bulundu. Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üyesi Aydemir Akbaş, bugün saat 11.00’da Galatasaray Lisesi’nde düzenlenecek anma töreni sonrasıLevent Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda defnedilecek.

Ölmeden önceki bir röportajında vasiyetini açıklayan Aydemir Akbaş, “Öncelikle kedilerime iyi bakılsın. Bir de hayatım filme çekilmesin. Çünkü doğrusunu çekemezler” demişti.

Ünlülerden başsağlığı mesajları:

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy:
Yeşilçam’ın sevilen oyuncularından Aydemir Akbaş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına, dostlarına ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Filiz Akın: Allah rahmet etsin. Sevenlerine sabırlar diliyorum.

Mehmet Ali Erbil: Canım ağabeyim nurlar altında uyu.

Şafak Sezer: Canım ağabeyim, yattığın yer incitmesin. Mekânın cennet olsun. İyi ki seni tanımışım, yokluğun her zaman içimizde yara olarak kalacak.

Ayşegül Yıldız: Mekânın cennet olsun Aydoş’um... Seni hep sevgi ve özlemle hatırlayacağım.

Çetin Altay: Allah rahmet eylesin. Mekânını cennet eylesin. Geride kalanlara sabırlar dilerim.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler