Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Dağdan Gelip Bağdakini Kovmak Deyiminin Anlamı Ne Demek? Dağdan Gelip Bağdakini Kovmak İle İlgili Örnek Cümleler

hizmetli

Administrator
Yönetici
6313c0fe86b2453bc0ee427a.jpg

Dağdan gelip bağdakini kovmak zorba ve hilekar insanlar için kullanılır. Haksız rekabet anlamına da gelir.

Dağdan Gelip Bağdakini Kovmak Deyiminin Anlamı Ne Demek?

Dağdan gelip bağdakini kovmak özellikle haksızlık ya da haksız rekabet zamanlarında kullanılan bir deyimdir. Dağdan gelip bağdakini kovmak hile ve zorba ile bir yere gelen kişiler için kullanılır. Ayrıca haksızlıkla yükselen ya da birini yerinden eden kişileri tanımlamak için de dağdan gelip bağdakini kovmak deyimi kullanılır.

Dağdan Gelip Bağdakini Kovmak İle İlgili Örnek Cümleler

Emeğinize sahip çıkın ki onlar dağdan gelip bağdakini kovacak cesareti kendilerinde bulmasınlar.

Şu eşkiyaların yaptıklarına bir bakın resmen dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışıyorlar.

Ona söyle ben senelerdir bu pozisyonu hak ediyorum sakın dağdan gelip bağdakini kovmasınlar.

Dağdan gelip bağdakini kovma cesaretini kimden alıyorsun bilmiyorum ama artık kendine gelmelisin.

Deyimler ve Anlamları Listesi - Türkçede En Çok Kullanılan, En Az Bilinen, Kısa, Uzun ve Kalıplaşmış Deyimler Sözlüğü ve Örnekleri

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler