Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Endişe Vermek Deyiminin Anlamı Ne Demek? Endişe Vermek İle İlgili Örnek Cümlele

hizmetli

Administrator
Yönetici
6317c77586b2440ad41fd5b6.jpg

Endişe vermek genelde kaygılanmak anlamındadır. Kaygılanmak ya da tasalanmak anlamlarında endişe vermek deyimi kullanılabilir.

Endişe Vermek Deyiminin Anlamı Ne Demek?

Endişe vermek deyimi daha çok olumsuz durumlar için kullanılan bir deyim olarak karşımıza çıkar. Endişe vermek deyiminin anlamı tasalanmak, kaygılanmak ya da endişelenmek anlamındadır. Endişe vermek, bir durum ile ilgili kaygı ya da endişe duymak anlamındadır.

Endişe Vermek İle İlgili Örnek Cümleler

Sınava bir gün kaldığı için bu durum bütün öğrencilere endişe vermeye başladı.

Evimizde çatlak olduğu için herhangi bir tehlikeye karşı bu durum herkese endişe verdi.

Biraz daha endişe verici bir durum haline gelmemesi için senden özür dilemek istiyorum.

Endişe verici her şeyden kurtulmak istiyorum sakın sen de bana soru sorma.

Biraz daha endişe verici olsaydı bu olay üzerine daha çok konuşmam gerekecekti.

Deyimler ve Anlamları Listesi - Türkçede En Çok Kullanılan, En Az Bilinen, Kısa, Uzun ve Kalıplaşmış Deyimler Sözlüğü ve Örnekleri

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler