Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Erdoğan 'kulak arkası ettiler' ettiler demişti! Lafarge suçunu kabul etti

hizmetli

Administrator
Yönetici
634ebfb286b24a58c046bb04.jpg

ABD’de görülen davada Fransız çimento devi Lafarge, Suriye'de bir fabrikayı çalışır halde tutarak terör örgütü DEAŞ’ı desteklediği yönündeki suçlamaları kabul etti. ABD, Lafarge ile 687 milyon dolar karşılığında anlaşmaya vardı. Şirket 90 milyon dolar da ceza ödeyecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SÖYLEDİM, KULAK ARKASI ETTİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl 'Lafarge' firması ile ilgili yaptığı açıklamada, ' Lafarge’ın DEAŞ’a rüşvet verdiğini, terörü finanse ettiğini, Macron’a ve Avrupa’da pek çok lidere söyledim. Ancak hep kulak arkası ettiler' demişti.

Erdoğan'ın konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Fransa Yüksek Mahkemesi tarafından konunun belgelenmiş olması önemli bir konu.

Lafarge’ın DEAŞ’a rüşvet verdiğini, bununla beraber terörü finanse ettiğini, Macron’un kendisine ve Avrupa’da görüştüğüm pek çok lidere söyledim. Ancak hep kulak arkası ettiler. Lafarge firmasının faaliyeti, insanlığa karşı işlenen suçlara bir örnektir. Daha önceki konuşmalarımda da söyledim. ‘Başta Amerika. Irak üzerinden bunlara 30 bin TIR silah, mühimmat, araç-gereç desteği veriyor. Öbür tarafta Avrupa. Almanya’sıyla, Fransa’sıyla her türlü desteği veriyor. 90 kilometreyi aşkın tünel nerede? Suriye’de. Bunun çimentosu nereden geliyor? Lafarge. Lafarge nerede? Bu bir Fransız firması. Neyle izah edeceksiniz? Kimi aldatacaksınız? Bunların durumu devekuşu gibi. Saklamıyorlar, her şey meydanda. Ama bunların da hesabını verecekler’ demiştim. Bu çok önemli bir karar...”

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler