Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Esir takasında serbest kalmıştı! 'Her şeyden çok evime dönmek istiyorum'

hizmetli

Administrator
Yönetici
66ad42ac763f277308d9ef47.jpg

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) koordinasyonunda dün gerçekleştirilen esir takası çerçevesinde Almanya'ya sınır dışı edilen Rus muhalif aktivistler Ilya Yashin, Vladimir Kara-Murza ve Andrei Pivovarov, Almanya'nın Bonn şehrinde basın toplantısı düzenledi. Ukrayna'daki savaşı eleştirdiği için tutuklanan Yashin, “Siyasi faaliyetlerimize devam edeceğiz, sorumluluğumuzun farkındayız. Rusya dışında Rus siyasetinin nasıl yapılacağını bilmiyorum ama öğrenmeye çalışacağım” dedi.

Gerçekleştirilen esir takasını isteği dışında Rusya'dan sınır dışı edilmek olarak gördüğünü belirten Yashin, “İçtenlikle söylüyorum, şimdi her şeyden çok evime dönmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Yashin, bundan sonraki görevinin ülkesinde özgürlük ve demokrasi için mücadeleye devam etmek olduğunu sözlerine ekledi.

66ad428e763f277308d9ef45.jpg

Türkiye'den yardım isteyen 3 ülke! Tarihi takasın perde arkası

Vladimir Kara-Murza ise, Batı'nın Kremlin ile takas konusunda daha önce anlaşmış olsaydı Rusya'da cezaevinde hayatını kaybeden muhalif lider Alexei Navalny'nin hala hayatta olabileceğini söyleyerek, “Belki de Alexei burada ve özgür olurdu diye düşünmemek benim için zor” ifadelerini kullandı. Karısını bir daha asla göremeyeceğinden ve bir Rus hapishanesinde öleceğinden emin olduğunu söyleyen Kara-Murza, af için Vladimir Putin'e bir dilekçe yazmasının istendiğini belirtti. Kara-Murza, “Onu meşru bir başkan olarak görmediğimi, bir diktatör, bir gaspçı ve bir katil olarak gördüğümü söyledim. Ve merhamet için hiçbir dilekçeyi imzalamayacağımı. Çünkü hiçbir şeyden suçlu olmadığımı söyledim” şeklinde konuştu.

Son dakika: MİT devrede! 7 ülkeden 26 tutuklu Ankara'da takas edildi

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler