Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber F-35 yine düştü!

hizmetli

Administrator
Yönetici
6351ac9686b24442a86878a5.jpg

Acil fırlatma sistemini kullanan pilotun, yere çakılan uçaktansağ kurtulduğu, ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.ABD Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamadaysa pilotun rutin bir eğitimden döndüğü, nedeni henüz bilinmeyen kazaya dair soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

Öte yandan,F-35 uçaklarısık sık kazayla anılıyor.Ocak ayında da ABD’ye ait F-35C savaş uçağı, Güney Çin Denizi’nde USS Carl Vinson uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada düşmüş, pilot sağ kurtulurken,7 personel yaralanmıştı.İngiliz Kraliyet Donanması’na bağlı Queen Elizabeth uçak gemisinden havalanan bir F-35 uçağı da geçen yıl 17 Kasım’da düşmüştü.

Japon ordusuna ait bir F-359 Nisan 2019’dadüşmüş, Japonya Hava Kuvvetleri, geçici olarak envanterindeki 12 adet F35’in uçuşlarını durdurmuştu. ABD Deniz Piyade Kolordusu filosunda yer alan bir F-35B tipi yeni nesil savaş uçağı da, 28 Eylül 2018’de South Carolina eyaletindeki eğitim uçuşu sırasında düşmüştü. Bunun dışında ABD’de eğitim uçuşundayken düşen ya da kazaya karışan birkaç F-35 daha bulunuyor.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler