Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Film gerçek oldu! Ünlü oyuncu Alzheimer'a yakalandı

hizmetli

Administrator
Yönetici
667cfbeabc17d6055d0c5ad6.jpg

'The Notebook' (Not Defteri) filminde başrol oyuncusu Rachel McAdams'ın canlandırdığı 'Allie' karakterinin yaşlı halini oynayan 94 yaşındaki ABD'li oyuncu Gena Rowlands, Alzheimer'a yakalandı.

2004 yapımı filmin yönetmeni ve Rowlands'ın 1954–1989 yılları arasında evli kaldığı John Cassavetes'ten dünyaya gelen oğlu olan Nick Cassavetes (65), annesinin hastalığını verdiği bir röportajda açıkladı.

667cfa60bc17d6055d0c5ac4.jpg

"BU ÇILGINCA BİR DURUM"

Alıntı Metni

Cassavetes, annesinin Alzheimer'la mücadelesi hakkında ise herhangi bir ayrıntı vermedi.

667cfa88bc17d6055d0c5ac7.jpg

İKİ KEZ OSCAR'A ADAY OLDU

Gerçek adı Virginia Cathryn olan Gena Rowlands, 'Umut Dalgaları', 'Etki Altında Bir Kadın' ve 'İskelet Anahtar' gibi birçok yapımda yer aldı. Onlarca yıllık kariyerinde televizyon, sinema ve tiyatro gibi farklı alanlarda birçok iş yapan ünlü isim, iki kez Oscar'a aday gösterildi ve 2016'da onursal Oscar ödülü aldı.

667cfac6bc17d6055d0c5ac9.jpg

Rowlands, 2015 yılında The Times'a verdiği röportajda 'The Notebook' filmini ve 'aşkın sonsuza dek sürmesi fikrini' çok beğendiğini söylemişti.

667cfad5bc17d6055d0c5acd.jpg

KENDİ ANNESİ DE AYNI HASTALIĞI YAŞADI

Kendi annesi Lady Rowlands da Alzheimer hastalığıyla mücadele etmiş olan Gena, "Nicholas Sparks'ın romanından uyarlanan 'The Notebook' çok zor bir deneyimdi çünkü Alzheimer hastası bir karakteri canlandırıyordum. Bunu annemle yaşadım ve eğer filmi oğlum Nick yönetmemiş olsaydı, bu yola başvuracağımı sanmıyorum. Zor ama muhteşem bir filmdi" açıklamasında bulunmuştu.

667cfb16bc17d6055d0c5ad0.jpg

ALZHEIMER NEDİR?

Alzheimer, yaygın görülen bir demans türü olup beyin hücrelerinin yok olmasına neden olan ilerleyici bir nörolojik hastalıktır. Düşünce, hafıza ve davranış fonksiyonlarında azalmaya neden olan bu hastalıkta belirtiler yaşla birlikte yavaş yavaş ortaya çıkar.

Bruce Willis demans teşhisi sonrası ilk kez görüntülendi
Chris Hemsworth test sonucunda beklemediği bir haber aldı: Oyunculuğa ara veriyorum

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler