Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Finlandiya: 'Tehdit durumunda NATO'dan destek alacağız'

hizmetli

Administrator
Yönetici
6346ac1986b245465cfc86ce.jpg

Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto yerel televizyona yaptığı konuşmasında, Finlandiya'nın henüz üyelik süreci tamamlanmadan NATO'nun ABD, İngiltere gibi önemli aktörlerinden destek almaya başladığını belirterek "NATO'ya henüz üye olmamamıza rağmen Finlandiya'ya yönelik bir tehdit durumunda ortaklarımızdan yardım alacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

MACARİSTAN VE TÜRKİYE İLE NATO GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

Haavisto, Finlandiya'nın NATO'ya üye olabilmesi için gereken onayı henüz vermeyen Türkiye ve Macaristan ile müzakerelerin sürdüğünü belirterek, Macaristan parlamentosunda Finlandiya'nın başvurusunun değerlendirildiğini aktardı. Haavisto, "Dışişleri bakanına göre bu biraz zaman alacak. Ancak Finlandiya ve İsveç ile birlikte uğraştıklarını ve herhangi bir engel öngörmediklerini söyledi" dedi.

Türkiye ile haziran ayında İsveç ile Madrid'de başlatılan "üçlü muhtıra sürecinin" şimdiye kadar iyi gittiğini söyleyen Haavisto, "Görüşmeler iyi gitti. Resmi düzeyde iyi bir hava var. Ama bir de işin siyasi tarafı var. Tabii bu büyük ölçüde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve görüşlerine bağlı" ifadelerini kullandı.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler