Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Güney Kore'den Ukrayna'ya 100 tonluk insani yardım

hizmetli

Administrator
Yönetici
6393338686b2471e8007b5c7.jpg

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı saldırıların üzerinden 10 ay geçerken, Güney Kore'den Ukrayna'ya bir kez daha yardım kararı geldi. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kiev'e 100 tonluk ek insani yardım malzemesi sağlanacağı bildirildi.

Jeneratörler, çocuk aşıları, tıbbi cihazlar ve acil yardım malzemelerini içeren yardımın, 25 Aralık günü yola çıkmasının planlandığı kaydedildi.
Güney Kore hükümetinden daha önce yapılan açıklamada, Ukrayna'ya bu yıl sonuna kadar 100 milyon dolar değerinde insani yardım sağlanacağı belirtilmişti.

PUTİN’DEN GÜNEY KORE’YE UYARI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı açıklamada, Güney Kore'nin Ukrayna'ya silah ve mühimmat tedarik etmesi halinde Seul-Moskova ilişkilerinin sarsılacağını söylemişti.

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-Yeol ise Ukrayna'ya silah göndermediklerini, insani yardım sağladıklarını ifade ederek, "Rusya dahil dünyadaki tüm ülkelerle barışçıl ve sağlam ilişkiler kurmak için çaba sarf ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler