Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Haberler: Ölümle sonuçlanmıştı! Alec Baldwin'in set kazası davasında yeni gelişme

hizmetli

Administrator
Yönetici
633e6c3586b24a36103613d7.jpg

64 yaşındaki dünyaca ünlü aktör Alec Baldwin, 2021 yılının Ekim ayında yapımcısı ve oyuncusu olduğu 'Rust' filminin setinde ateşlediği bir silahla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne sebep olmuştu. Talihsiz olayın ardından soruşturma başlatılmış ve yaşananlar günlerce dünya gündeminde kalmıştı.

"TETİĞİ BEN ÇEKMEDİM"

Baldwin, soruşturmanın ardından Şubat ayında açılan davanın sanıklarından biri olmuştu. New Mexico’daki sette meydana gelen olay sonrası Baldwin, Aralık ayında ilk defa verdiği röportajda, ABC televizyonunda, Hutchins'i öldüren kurşunu kendisinin sıktığını kabul etmediğini belirtmiş, "Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem" demişti.

633e6c4086b24a36103613db.jpg

HUTCHINS'İN EŞİ DAVA AÇTI

Buna rağmen 'Rust' filminin senaryo danışmanı kasım ayında Baldwin'e tetiği kasti olarak çektiği iddiasıyla dava açmıştı. Baldwin'e son darbe Halyna Hutchins’in eşinden gelmişti. Ölen görüntü yönetmeninin eşi de ünlü oyuncuya dava açarak, aktörün ve set güvenliğinden sorumlu olan kişilerin görevlerini yapmadığı ve kazanın bu nedenle yaşandığını iddia etmişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULABİLİR

Geçtiğimiz haftalarda ise yaşanan olayla ilgili konuşan Birinci Adli Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies, Hutchins'in ölümüne neden olan silahın ateşlenmesiyle bağlantılı olarak Alec Baldwin de dahil olmak üzere dört kişi hakkında suç duyurusunda bulunabileceğini açıklamıştı.

Alec Baldwin'in katil olduğu sette film yapımcılarına ceza

"KORKUNÇ BİR KAZA OLDUĞUNA İNANIYORUZ"

Tüm bunların ardından 'Rust' filminin setinde hayatını kaybeden görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ailesi, Alec Baldwin ve diğerlerine karşı açılan dava konusunda uzlaştı. Hutchins'in dul eşi Matthew, açıklamasında; yaptıkları anlaşmaya göre filmde baş yapımcı olacağını ve kârın bir kısmını alacağını belirtti:

Alıntı Metni

Filmin prodüksiyonunun Ocak 2023'te 'orijinal ana kadrosu' ile devam edeceğini de bildirildi.

633e6c4d86b24a36103613df.jpg

"HERKESE MİNNETTARIZ"

Baldwin'in avukatı Luke Nikas ise Page Six'e yaptığı açıklamada; "Bu zorlu süreç boyunca herkes, Halyna'nın oğlu için en iyisini yapma arzusunu sürdürdü. Bu trajik ve acılı durumun çözümünde emeği geçen herkese minnettarız" ifadelerini kullandı. Baldwin de uzlaşma haberini aynı cümlelerle Instagram sayfasından duyurdu.

Halyna Hutchins'in ölümüne neden olan kurşunla yaralanan, ancak filmi yönetmeye devam edecek olan yönetmen Joel Souza; Matthew'u prodüksiyona dahil etmenin kendi 'iyileşme girişimlerinin' bir parçası olduğunu söyleyerek, "Halyna ve benim başladığımız şeyi şimdi birlikte tamamlayacağımız için memnunum. Bu film için her çabamı Halyna'yı onurlandırmak ve gururlandırmak için harcayacağım. Bunu onun adına görmek bir ayrıcalık" dedi.

633e6c3b86b24a36103613d9.jpg

"HİÇBİR ETKİSİ OLMAYACAK"

Ancak Page Six'te yer alan habere göre; New Mexico'daki Santa Fe Bölge Savcılığı Sözcüsü Heather Brewer, varılan bu anlaşmanın olası suçlamalar üzerinde etkisi olmayacağını söyledi:

Alıntı Metni
Alec Baldwin ölümlü set kazasından sonra yeniden işe döndü

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler