Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber HABERLER. Tarık Akan ölümünün 6'ncı yılında mezarı başında anıldı

hizmetli

Administrator
Yönetici
6324631b86b245471092e18e.jpg

1970 yılında Ses dergisinin düzenlediği 'Sinema Artist Yarışması'nda birinci olan, 'Solan Bir Yaprak Gibi' filmiyle 1971'de sinemaya adım atan Tarık Akan için Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anma töreni düzenlendi. Ölümünün 6'ncı yıl dönümünde mezarı başına gelen sevenleri, karanfiller bıraktı, dualar etti.
6324615186b245471092e177.jpg

'Tarık Akan'ı kaybettiğime inanamıyorum'

"ONU ÇOK ÖZLÜYORUZ"

Unutulmaz filmler 'Canım Kardeşim', 'Hababam Sınıfı', 'Ah Nerede', 'Sev Kardeşim', 'Mavi Boncuk', 'Sürü', 'Maden' ve 'Yol'da kamera karşısına geçen Tarık Akan'ın tarih öğretmeni Tamay Erdoğan, "Tarık Bey herkesin bildiği gibi önemli bir sanatçı, eğitime iyi destek veren, iyi bir iş veren ve çalışanlarıyla mutlu biriydi. Onu çok özlüyoruz. Yeri kolay doldurulacak gibi değil. Onu özlemle saygıyla anıyoruz, nur içinde yatsın. 22 yıl beraber çalıştık, arıyoruz onu" dedi.
6324614a86b245471092e175.jpg

'Kendi adıma yalnızım, hele Tarık'tan sonra'

"GENÇLİĞİMİZDE HEPİMİZ ONA BENZEDİK"

Akan'ın arkadaşı Cemal Altın, "Kendisinin burada çay bahçesi vardı, ona giderdik. Filmleriyle beraber bu halka hizmet etti. Gençliğimizde hepimiz ona benzedik, hep saçımızı uzattık ve onun gibi taradık. Güzel şeyler bıraktı" ifadelerini kullandı.
6324615986b245471092e179.jpg

"TAŞ MEKTEP BİZE BIRAKTIĞI MİRAS"

Tarık Akan'ın arkadaşı Ziynet Dinçer, "Tarık Akan'ın okulunda çalışıyorum. Ziyaret için geldim. Farklı bir yönünü söylemek istiyorum. Tarık Akan'ın eğitimci yönünden bahsetmek istiyorum. Bir okulu var; Taş Mektep. Taş Mektep, Tarık Akan'ın bize bıraktığı bir miras. Onu sonuna kadar yaşatacağız" şeklinde konuştu.
6324616186b245471092e17b.jpg

Dedesine benzerliği dikkat çekti

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler