Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Hilal Altın: Babamın hayatı acılarla geçmiş!

hizmetli

Administrator
Yönetici
6386010986b2441bdc68faed.jpg

SEÇKİN ŞENVARDAR / MİLLİYET
Arabesk müzik sanatçısı Hüseyin Altın, 2016 yılında 58 yaşındaken yüksekten düşme nedeniyle götürüldüğü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde hayatını kaybetmişti. Şair Ahmet Selçuk İlkan, Hüseyin Altın'ın çok değerli bir dostu olduğunu ve vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu aktararak, "Hüseyin Altın, arabesk müzik dünyamızın önemli değerlerinden biriydi. Onlarca albümü olan ve çok fazla hayranı olan bir insandı. Vefatı o bakımdan beni oldukça üzdü" ifadelerini kullanmıştı.

İlkan, Altın'la yıllarca beraber çalıştığını belirterek, şunları söylemişti:

Alıntı Metni

6386009786b2441bdc68fae8.jpg

"80'Lİ YILLARIN ARABESK YILDIZIYDI"

Türk Halk Müziği Sanatçısı Onur Akay da arabesk dünyasının dev bir ismi kaybettiğini söyleyerek, "80'li yılların arabesk yıldızıydı. 'Neden saçların beyazlamış arkadaş' gibi kendisini efsaneleştirmiş pek çok şarkısı vardı. Ayrıca ben onu ilk çocuk sanatçımız olarak da biliyorum" diye konuşmuştu.

Evinin balkonundan düştüğü öğrenilen Hüseyin Altın, Beyoğlu Sütlüce Mezarlığında defnedilmişti.

Sanatçı Hüseyin Altın son yolculuğuna uğurlandı

"BABAMIN BU GÜNLERİMİ GÖRMESİNİ ÇOK İSTERDİM"

Ünlü sanatçının kızı Hilal Altın, geçtiğimiz gün gün Nişantaşı City's'de objektiflere takıldı. Basın mensuplarıyla konuşarak, çıkardığı albümde babasının iki şarkısını okuduğunu ve şarkıcılık yapmaya küçük yaşta hayal ettiğini söyleyen Altın; "Babamın yolunda gitmeye çalışıyorum. Şarkıcılık hayalimde olan bir şeydi. Hayalimi gerçekleştirdim. Babamın bu günlerimi görmesini çok isterdim" dedi.

Babasının hayatının filmi yapılması için birçok yapım şirketinden teklifler aldığını söyleyen Hilal Altın, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

6385ff7686b2441bdc68fad9.jpg

HÜSEYİN ALTIN KİMDİR?

1 Nisan 1958'de Erzurum'da doğan evli ve üç çocuk babası olan Altın, Türkiye'de ilk çocuk sanatçı olarak biliniyor.

"Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş", "Dargınım" ve "Hasret Akşamları" adlı parçalarıyla bilinen sanatçı, "Şerefimle Yaşarım", "Hor Görme Garibi", "Aşk Sürgünü", "Gecelerin Adamı" ve "Kadersizler" gibi filmlerde rol almıştı.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler