Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber İran Milli Takımı ‘arada kaldı’

hizmetli

Administrator
Yönetici
638669bb86b2470cf84ec218.jpg

Geçen hafta İngiltere ile oynadıkları ilk Dünya Kupası maçının başında desteklerini göstermek amacıyla milli marşı söylemeyen İranlı futbolcular, hükümetin tehditleri sonrasıGaller’e karşı oynadıklarıbir sonraki maçtageri adım atmıştı. Bu kez milli marşı söyleyen ve attıkları golü kutlayan futbolculardan gelen “U dönüşü”, bu kez de hükümet karşıtı aktivistlerde öfke uyandırırken, oyuncuların, ailelerinintehdit edilmesinin ardından geri adım atmak zorunda kaldıkları iddia ediliyor.

Bir güvenlik kaynağına göre,21 Kasım’da İngiltere maçının ardından oyuncular, İran Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC) üyeleriyle toplantıya çağrıldı. Kaynak, ayrıca futbolcularadün ABD ile oynanan maç öncesinde “itidalli davranmamaları” halinde ailelerininhapis ve işkence ile karşıya kalacağınınsöylendiğini öne sürdü. IRGC’den onlarca askerin de, kadro dışına çıkmasına veya yabancılarla görüşmesine izin verilmeyen İranlı oyuncuları izlemekle görevlendirildiğini belirten kaynak,“Katar’da bilgi toplayan ve oyuncuları izleyen çok sayıda İranlı güvenlik görevlisi var” dedi.

Bununla birlikte stadyumda protesto gösterilerine destek veren pek çok İranlı kadın taraftar da maç sırasında İran güvenlik güçlerinden üyeler tarafından izlendiklerini iddia ederek, turnuva sonrası ülkelerine dönmekten korktuklarını söyledi.

Öte yandan,IRGC Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade,Amini’nin ölümünün ardından ülke çapında başlayanprotestolarda 300’den fazla kişinin öldürüldüğünü kabul ederken, böylece Tahran yönetimi ilk kez resmi olarak ölü sayısı hakkında açıklama yapmış oldu.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler