Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber "İSG'de temel puan esası getirilmeli"

hizmetli

Administrator
Yönetici
İSG HABER | AYÇA YASLI Başkent Üniversitesi 2'nci 'Sağlık Meslek Yüksekokulları Çalıştayı' Ankara'da yapıldı. Çalıştayda iş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan Afet, Eğitim, Müdahale Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Cihandar Hasanhanoğlu, okullarda İSG eğitimlerinin önemi ve uygulanma esasları hakkında ayrıntılı bilgi sundu. Staj ve uygulama eğitimlerine katılan akademisyen personel ve öğrencilerin temel İSG eğitimleri kapsamında almaları gereken eğitim ve konular da açıklandı. BİR TARAFTA ÖLÜM BİR TARAFTA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARIDr. Hasanhanoğlu, gündeme gelen "Eksi 8,75 net yapan aday iş sağlığı ve güvenliği bölümünde okuyor" haberlerine ilişkin değerlendirmeler yaptı. İş güvenliği uzmanlığı insan hayatını esas alan bir meslek olduğunu vurgulayan Hasanhanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İş sağlığı ve güvenliğinde eğitimin niteliği çok önemli. Yani bir tarafta iş kazaları var, neredeyse her gün meydana gelen ölümlü iş kazaları. Bir tarafta meslek hastalıkları var. Diğer tarafta gözetim görevini yapacak olan iş güvenliği uzmanının eğitimi ve yerleştirilmesiyle ilgili, vasıf konusunda da ciddi problemler yaşıyoruz. Bu tezat bana göre hemen düzeltilmeli." SAHADA, LABORTATUVARLARDA, ATÖLYELERDE BİREBİR EĞİTİMHasanhanoğlu, bir çözümün de temel puan esası getirilmesi olduğunu ifade ederek devam etti: "İş sağlığı ve güvenliği, uzaktan eğitimle ya da açıköğretim fakülteleriyle yapılacak bir iş değil. Mutlaka yerinde, sahada, laboratuvarlarda, atölyelerde uygulamalı ve birebir çalışılması ve öğretilmesi gerekir. Onun için ben bunu nitelikli bir ekip işi olarak görüyorum. Bu durumun tekrar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla YÖK nezdinde bir araya gelerek tartışılmasında fayda görüyorum." İSG Haber Telegram grubumuza katılmak için tıklayınız. İSG Haber Twitter hesabımıza ulaşmak için tıklayınız

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler