Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber İsrail geri adım atmıyor

hizmetli

Administrator
Yönetici
65ce8f1e721699be74eac0c8.jpg

İsrail ordusu, uzun süredir kuşatma altında tuttuğu Han Yunus’takiNasser Hastanesi’ne baskın düzenledi. Sivillerin hastaneyi terk etmesini isteyen İsrail, bundan kısa süre sonra hastaneye girerken, İsrail Savunma Kuvvetleri“Hamas’ın Nasser Hastanesi’nde esirleri tutuğuna dair güvenilir istihbaratları olduğunu” savundu. Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra ise, İsraillilerinhastanenin güney duvarını yıkarak içeri girdiğini ve burayı ‘askeri kışlaya çevirdiğini’ ifade etti.

Öte yandan İsrail, Refah’ta askeri bir operasyon yapmaması konusundaki uluslararası baskıya rağmen geri adım atmıyor. BM ve ABD’nin ardından Fransa, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda da böyle bir operasyonun yıkıcı olacağını ifade etti. Vatikan ise, Gazze’de yaşananları ‘katliam’ olarak niteledi. İsrail, Vatikan’ın açıklamasına resmi protestoyla yanıt verdi.

Bağımsız Filistin planı

ABD merkezli “Washington Post” gazetesi, Washington’ın bazı Arap ülkeleriyle birlikte Filistin devletikurulmasına ilişkin bir plan üzerinde çalıştığını yazdı. Habere göre, kalıcı bir Filistin devleti kurulmasına yönelik İsrail ile Filistinliler arasında “kesin zaman çizelgesi” içeren kapsamlı barış anlaşmasıiçin ayrıntılı bir plan hazırlanıyor. Haberde, söz konusu planın önümüzdeki birkaç hafta içinde duyurulmasının beklendiği ifade edildi. Planın anahtarının İsrail ile Hamas arasında ateşkes sağlanması olduğu, rehinelerin de Ramazan’dan önce serbest bırakılmasının hedeflendiği aktarıldı.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler