Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Kanye West’e sosyal medyada kırmızı kart

hizmetli

Administrator
Yönetici
63447f2b86b24a46e01006ae.jpg

Geçtiğimiz günlerde Fransa’daki Paris moda haftasında üzerinde “Beyazların hayatı önemlidir”yazan gömlek giydiği için ağır eleştiriler alan ABD’li rapçi Kanye West’in bu kez ise hafta sonu boyunca Yahudi karşıtı paylaşımlar yapması nedeniyle sosyal medya platformlarıInstagram ve Twitter’daki hesapları kilitlendi. ABD’desiyahi haklarını korumak için kurulan “Black Lives Matter” (Siyahilerin Hakları Önemlidir) adlı sivil toplum hareketine atıfta bulunan söz konusu kıyafet nedeniyle ünlü isimler tarafından eleştirilen West,bu kez ise Yahudi Karşıtı söylemleriylegündeme geldi.

NBC News’unhaberine göre, Instagram’ın sahibi olan sosyal medya şirketi Meta, rapçiSean ‘Diddy’ Combs’un Yahudi halkı tarafından kontrol edildiğini öne sürdüğübir gönderisi nedeniyleWest’in Instagram hesabını kısıtladı. West, Twitter’da ise “Bu gece biraz uykum var ama uyandığımda Yahudiler için ölüm riskini 3’e çıkaracağım (ulusal güvenlik tehdidinin yoğunluğunu gösteren 5 seviyeyi kast ediyor). İşin garibi, ben aslında Yahudi karşıtı olamam çünkü siyahilerdeaslında Yahudi’dir. Sizler benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı gelen herkesi karalamaya çalıştınız” ifadesini kullandı.

Bunun üzerineTwitter, West’in nefret söylemine karşı politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle bir süreliğine hesabının bloke olduğunu açıkladı.

Twitter’da 31 milyon, Instagram’daysa 18 milyon takipçisi olan West’in geniş kitlesine kışkırtıcı ve Yahudi karşıtı açıklamalar yapması tepki toplarken, daha sonra rapçinin hesapları tekrar açıldı. Twitter’ı almak için harekete geçen Tesla’nın CEO’su milyarder Elon Musk, Twitter’da West’e “Tekrar hoşgeldin” mesajı yayınladı. West ise Twitter’da Meta’nın sahibiMark Zuckerberg ile çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak, “Beni Instagram’dan nasıl attın. Benim dostumdun” ifadesini kullandı.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler