Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Kulak Tıkamak Deyiminin Anlamı Ne Demek? Kulak Tıkamak İle İlgili Örnek Cümleler

hizmetli

Administrator
Yönetici
6299f1da86b24a03300f9da6.jpg

Cümle veya söz duyulduğu zaman bunu duymamazlıktan gelmek kulak tıkamak olarak değerlendirilir. Yani kötü bir düşünceyi ciddiye almamak ve onu kafaya takmamak gibi ifade edilebilir.

Kulak Tıkamak Deyiminin Anlamı Ne Demek?

Bireyin dile getirmiş olduğu kötü söz ve cümleyi duymazlıktan gelmek kulak tıkamak deyiminin işaret eder. Moral bozmamak için karşı tarafın dile getirmiş olduğu cümleyi duymak istememek, dinlememek gibi anlamlara sahiptir.

Kulak Tıkamak İle İlgili Örnek Cümleler

Taşımış olduğu anlama üzerinden kulak tıkamak deyimi cümle içerisinde değerlendirilebilir.

‘’Onu söylediklerine karşı kulaklarını tıka.’’

‘’Senin dile getirdiklerine karşı kulaklarımı tıkadım ve hiç umurumda değil.’’

‘’Bana kulaklarını takama ve dikkatli bir şekilde dinle.’’

‘’Bazı insanların dile getirmiş olduğu kötü söz veya cümlelere karşı kulaklarının tıkamalısın.’’

‘’Moralin bozulsun istemiyorsan, birazdan duyacağın sözlere karşı kulaklarını tıkasan iyi olur.’’

Bu şekilde değişik cümleler üzerinden kulak tıkamak deyimin kullanılabilir.

Deyimler ve Anlamları Listesi - Türkçede En Çok Kullanılan, En Az Bilinen, Kısa, Uzun ve Kalıplaşmış Deyimler Sözlüğü ve Örnekleri

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler