Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber LGS'den tam puan alan Talha Eslem Özdemir hayalini anlattı

hizmetli

Administrator
Yönetici
667ebabd9f6bc8125c4865c3.jpg

Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Özdemir, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 2 Haziran'da düzenlenen sınavda, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 puan alan 352 öğrenci arasına girmeyi başardı.

Özdemir, AA muhabirine, yoğun ve yorucu bir hazırlık süreci sonrası elde ettiği başarıdan mutluluk duyduğunu söyledi.

Sınava çalışırken sosyal aktivitelere de vakit ayırdığını belirten Özdemir, okul haricinde de düzenli ders çalışarak başarılı olduğunu dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Sınavlara hazırlanırken 100'ün üzerinde kaynaktan yararlandığını, 35 civarında deneme çözdüğünü belirten Özdemir, bu sınavların geçen yıla göre daha zor olduğunu söyledi.

Sayısal derslere daha yatkın olduğunu ifade eden Özdemir, bilgisayar mühendisi olmayı hedeflediğini kaydetti.

"BAŞARISIYLA GURUR DUYDUK"

Baba Mehmet Özdemir de oğlunun başarısıyla gurur duyduğunu belirterek, Talha'ya hazırlık sürecinde ailece destek verdiklerini söyledi. Oğlunun sınava eğitim koçuyla hazırlandığını anlatan Özdemir, "Eşim ve ben Talha'ya bu süreçte sadece anne ve baba olduk. Akademik olarak da profesyonellere bıraktık." ifadesini kullandı.

Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yaşar Keskin, Türkiye birincisi Talha'nın yanı sıra okulda başarılı başka öğrencilerin bulunduğunu belirterek, bunun sebebinin Milli Eğitim Bakanlığınca açılan destekleme kursları olduğunu söyledi.

Rehber öğretmenlerle iyi bir planlama yaptıklarını aktaran Keskin, öğrencilere haftalık denemelerle çalışma imkanının sağlandığını, sosyal ve kültürel aktivitelerle de öğrencileri desteklediklerini kaydetti.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler