Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber MEB, tarım liselerini yeniden şekillendirecek

hizmetli

Administrator
Yönetici
634f003186b24465fc028a78.jpg

EĞİTİM SERVİSİ -Ziyarete ilişkin açıklamasında, son dönemlerdegıda tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntıların tarım ve hayvancılık alanını çok daha kritik bir sektör olarak ön plana çıkardığını belirten Bakan Özer, “Bu bağlamda ülkemizi tarım üssü haline getirmek ve bu kriz anlarında ülkemizi avantajlı bir konuma taşıyabilmek için tarım liselerimizi yeniden yapılandırma kararı aldık. 123 tarım lisesine ilave olarak bu sene 23 tane daha açarak tarım lisesi sayısını 146’ya ulaştırdık” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile kapsamlı iş birliği protokolü geliştirdiklerini hatırlatan Özer, “Tarım liselerimizin müfredatının güncellenmesi ve son teknoloji uygulama laboratuvarlarının tesisi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın önceliklerine göre eğitimin yeniden dizaynıyla ilgilikapsamlı bir iş birliğine adım attık. Aynı zamanda bu liselerimizin uygulama alanı olan 4 milyon metrekarede de Ar-Ge merkezleri kurarak tarımla ve hayvancılıkla ilgili yeni yaklaşımları uygulamalı bir şekilde gerçekleştirme imkânına kavuşmuş olduk” diye konuştu. Bu kapsamda Hollanda’daki tarım uygulamalarını yerinde görmek istediklerini belirten Özer, Türkiye ile Hollanda arasındaki iş birliğini artırmayla ilgili yeni yaklaşımları deneme imkânlarının olacağını dile getirdi.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler