Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Meme kanseri olan kadın, kemoterapi görenler için kıyafetler yarattı

hizmetli

Administrator
Yönetici
634be66586b24423e8a4049c.jpg

Mart 2020'de hastalık teşhisi konulan Alexia Baron'a çift mastektomi ve 18 seans kemoterapi uygulanmış. Kendi tedavisi sırasında rahat giyilen kıyafetler bulmakta zorlanan Baron, kemoterapi portunu yerleştirmeyi kolaylaştıran ve daha rahat hale getiren fermuarlı, cepli ve delikli eşofmanlar üreten bir şirket kurdu.

Port, iğnesiz kemoterapi tedavisi uygulamak için damara bağlanan ince bir silikon tüpü olan küçük bir implant.

Porto & Bello markası, IV tedaviye veya kola damardan yerleştirilen uzun, ince tüp PİK'e ihtiyaç duyan hastalar için de giysiler üretiyor.

Alexia Baron markasını göğsünün soluna bir port yerleştirilmesinden sonra kurmuş. Baron "Hemşiremin portuma isim vermemi istediğini hatırlıyorum; ben de adını Portobello koydum. Kulağa aptalca geldiğini biliyorum ama tedavi gerginliğini biraz ortadan kaldırdı" dedi.

"Tedaviye başlamak üzereydim ve göğsümün soluna bir port yerleştirilmişti. Bunun göğsüme her zaman erişimim olması gerektiği anlamına geldiğini biliyordum."

Alexia Baron, tedaviye ilk başladığında tişörtünü boynuna dolayıp göğsü açıkta oturduğunu söyledi. Baron, "Başımda da buz şapkası vardı ve donuyordum. Beni daha rahat ettirecek kıyafetler bulmak için her yere baktık ama hiçbir şey bulamadık" dedi.

"Kanser tedavisi sırasında kendinizden çok şey kaybediyorsunuz ve ben sadece biraz daha kendim gibi hissetmek istedim."

Bu giyim markasını yaratmaktan heyecan duyduğunu belirten Baron, "kansere yakalananlara hasta muamelesi yapamayacağımızı" söyledi. Baron "İnsan olarak görülmeleri gerekiyor. Tedaviden işe giderken, çocuklarını alırken veya otobüse binerken kendilerini rahat hissetmeliler; bilimsel bir deney gibi hissetmemeliler" dedi.

Porto & Bello, bu yıl nisanda piyasaya çıkmasından bu yana böbrek diyalizi, Crohn hastalığı ve sepsis tedavisi görenler de dahil çok çeşitli müşterilere hizmet verdi. Marka şu anda pembe, gri ve siyah renklerde bir dizi eşofman satıyor.

Kaynak: Independent Türkçe

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler