Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi komisyondan geçti

hizmetli

Administrator
Yönetici
6688686a420a3aacdd687692.jpg

COŞKUN ERGÜL / Ankara - Haftaya Genel Kurul’da ele alınması beklenen tekliftekibazı önemli düzenlemeler şöyle:

- Milli Eğitim Akademisi’ndekihazırlık eğitiminde başarılı olan adaylar öğretmen olarak atanacak.Akademiye öğretmen adayları, KPSS puanınagöre alınacak.

-Akademi tarafından gerçekleştirilecek eğitimleri tamamlamaları şartıyla;10 yıl görev yapanlar uzman öğretmen, uzman öğretmenlikte 10 yıl görev yapanlarbaşöğretmen olacak.

Disiplin cezaları

- Öğretmen ve yöneticilerden öğrencilere ve eğitim süreçlerine ilişkin ses veya görüntüleri paylaşanlara “kınama”; öğrencilere menfaat karşılığında özel ders veren veya özel ders için yönlendirme yapanlara, öğrencilere olumsuz örnek teşkil edecek söz, davranış, hal ve hareketlerde bulunanlara, Bakanlıkça onaylanan öğretim programının belirlediği amaç ve hedeflere aykırı faaliyet ve uygulamalar yapanlara “aylıktan kesme” cezası verilecek.

Eğitimde şiddet

- Resmi-özel tüm eğitim kurumlarında çalışan öğretmen, yönetici, usta öğretici, uzman öğretici, rehber danışmanlar ile ek ders ücreti karşılığı görev yapanlara karşı şiddet olaylarında cezalar artırılıyor. TCK’da düzenlenen kasten yaralama, tehdit, hakaret gibi suçlarda tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılacak ve hapis cezası ertelenmeyecek.

-Denetim ve inceleme sonucunda görevini yerine getirmede yetersizliği tespit edilen öğretmenler, Akademi’deeğitime alınacak. İkinci değerlendirmede de yetersizliği tespit edilenler, genel idare hizmetleri sınıfındauygun kadrolara atanacak.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler