Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Sınava hazırlanmak için açık öğretime gidiyorlar

hizmetli

Administrator
Yönetici
633c8dfb86b245285cb2b383.jpg

Ortaöğretimde okuyan öğrenci sayısının 6 milyon 543 bin 599 olduğu dikkate alındığında lise öğrencilerinin yaklaşık yüzde 25’inin örgün öğretimin dışına çıktığı görülüyor. İstatistiklere göre okul çağındaki675 bin çocuk dane örgün ne de yaygın öğretimde. Yani lise öğrencilerinin yüzde 30’u hiç okula gitmiyor.

Açık öğretimdeki öğrenci sayısının bu yıl 1.7 milyonu aşabileceğine değinenOğuzkaan KolejiEğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen merkezi sınavla alan gözde liselerde bile öğrencilerin 11. ve 12. sınıfta açık öğretim liselerine geçtiğine dikkat çekiyor. Yılmaz, bunun sebebininöğrencilerin kurslara, dershanelere devam ederek YKS’ye daha iyi hazırlanacaklarını zannetmeleri olduğunu belirtiyor.

“Açık lise öğrencileri öğrenimlerini açık lisede, eğitimlerini sokakta tamamlıyor” diyen Yılmaz,bu durumun tehlikelerini şöyle sıralıyor: “Hızlı bir gelişim döneminde olan 14-18 yaş aralığındaki öğrenciler kişilik gelişimlerini okul kültürü içinde tamamlayamıyor ve eksik kalıyor.Kişiliği yeterince gelişmemiş gençlerin sokakta kötü niyetli insanların eline düşme ihtimali yükseliyor.”

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler