Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Son dakika: Billur Kalkavan toprağa verildi

hizmetli

Administrator
Yönetici
634d5a9186b24754e41b2fd8.jpg

Billur Kalkavan’dan geçtiğimiz mayıs ayında üzücü bir haber gelmişti. Hamdi Alkan, 59 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sağlık sorununu sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurmuştu:

Alıntı Metni

SAÇLARI DÖKÜLDÜ, KİLO VERDİ

Özel bir hastanede tedavi gören ve bu süreçte en büyük destekçisi kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Buğra Bahadırlı olan Billur Kalkavan'ın, kemoterapi nedeniyle saçlarının döküldüğü ve kilo kaybettiği görülmüştü.
634d02c186b24754e41b2c14.jpg

Ocak ayında koronavirüsü atlatan oyuncu, “O dönem virüsü normal geçirdim. Daha sonrasında göğsüm sıkışıp, rahat nefes alamadığım için hastaneye gittim. Filmde kanser olduğum ortaya çıktı. Ameliyat olmadım, birkaç yere sıçradığı için genel kemoterapi tedavisi görüyorum. Hiç kafaya takmıyorum” demişti.

Billur Kalkavan: Zengin çocuğu olmak zor bir şey!

"HASTALIĞI ATLATIYORUM" DEMİŞTİ

Ünlü oyuncu, geçtiğimiz ağustos ayında şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni

634d0dd186b24754e41b2c9b.jpg

SON DURUMUNU SEVGİLİSİ AÇIKLADI

Billur Kalkavan’ın sağlık durumu ile ilgili son açıklama Buğra Bahadırlı’dan gelmişti. Ünlü isim, "Billur’un inşallah tedavisi iyi gidecek. İki kemoterapisi daha kaldı. Daha sonra doktor tekrar kontrol edecek. Gelişimi çok iyi. Tetkiklerden iyi sonuçlar geldiği için daha radyolojiye girmeden olumlu bir sonuç bekliyorlar doktorlar. Dram senaryosu oluşturmak isterseniz üzüleceğiniz çok şey var. Ama biz sürekli tablonun pozitif taraflarına odaklanıyoruz. Bu sürecin içerisinden zihnen de sağlıklı bir şekilde geçmeye çalışıyoruz" demişti.
634d02cc86b24754e41b2c16.jpg

"IŞIKLAR İÇİNDE UYU CANIM BİLLUR"

Ancak akciğer kanseriyle mücadele eden Billur Kalkavan (59), 15 Ekim Cumartesi günü hayatını kaybetti. Instagram hesabından yakın arkadaş olduğu oyuncunun fotoğrafını paylaşan yönetmen Hamdi Alkan, "Çok üzgünüm… Işıklar içinde uyu canım Billur" mesajını yazdı.
634d037a86b24754e41b2c28.jpg

Hülya Koçyiğit, Tuba Büyüküstün, Seren Fosforoğlu, Armağan Çağlayan, Nurgül Köse, Yonca Evcimik , Uğurkan Erez, Doğa Rutkay, Ayşe Özyılmazel, Tuğba Özay ve Ebru Destan gibi ünlüler de sosyal medyada üzüntülerini paylaştı.

'11 yıldır bana tahammül ediyor'

BİLLUR KALKAVAN'A VEDA

Ünlü isimler Kalkavan’a veda etmek için Zincirlikuyu Camii’ne geldi. Birlikte rol aldığı arkadaşlarının yanı sıra müzik dünyasının tanınmış simaları da cenazeye katıldı. Billur Kalkavan’ın hayat arkadaşı Buğra Bahadırlı taziyelerini iletenleri kapıda karşıladı. Bahadırlı zaman zaman gözyaşlarına boğuldu.
634d575f86b24754e41b2fc9.jpg

(Fotoğraf: Seçkin ŞENVARDAR)

BİLLUR KALKAVAN KİMDİR?

Billur Kalkavan, 2 Kasım 1962'de İstanbul'un Beylerbeyi semtinde doğdu. Annesi Nuyan Kalkavan, babası armatör Nazım Kalkavan'dır. Annesi Nuyan Hanım, Abdülmecid'in en büyük oğlu Zülüflü İsmail Paşa'nın torunuydu.

İlk sinema deneyimi; henüz yedi yaşında bir çocukken 'Ayrı Dünyalar' filminde Erol Taş'ın canlandırdığı kötü adam tarafından fidye için kaçırılan bir çocuk rolünü canlandırmasıydı. Kalkavan, ortaokula ABD'de başladı, daha sonra Türkiye'ye dönerek, Kadıköy Maarif Koleji'nde öğrenim gördü. Lise öğrenimini yarıda bıraktı; 16 yaşından itibaren çeşitli işlerde çalıştı.

Billur Kalkavan, 1978'de Kartal Tibet'in yönettiği 'Sultan' filminde rol aldı. Ardından ABD'ye giden ve orada lise bitirme imtihanlarına girerek öğrenimini tamamlayan Kalkavan, ardından Kaliforniya Üniversitesi'nde okudu. Dört yıl ABD'de yaşadıktan sonra Türkiye'ye dönen Kalkavan, sunuculuk, televizyon dizilerinde oyunculuk yaptı. 1994 yılında şarkıcı Emel Müftüoğlu'nun 'Deli Et Beni' adlı şarkısının klibinde rol aldı. Kalkavan, ilk defa 1996 yılında Tiyatro Çisenti'nin 'Açık Evlilik' adlı oyununda sahneye çıktı.

FİLMLERİ

- Ayrı Dünyalar

- Mavi Sürgün

- Ispanaktan Nağmeler

- Kraliçe Fabrikada

- Mezuniyet

- Çarşı Pazar

- Canavar Gibi

TV DİZİLERİ

- Aşık Oldum

- Tatlı Kaçıklar

- Şahin

- Böyle mi Olacaktı?

- Eyvah Babam

- Eyvah Kızım Büyüdü

- Azad

- Reyting Hamdi

- Patron Kim?

- Metro Palas

- Ihlamurlar Altında

- Bir Avuç Huzur

- Servet Avcısı

- Acayip Hikâyeler

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler