Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber TİGEP Derneğinde Yaprak Dökümü: “Amaç Sadece Para Kazanmak Olmamalı”

hizmetli

Administrator
Yönetici
İSG HABER AJANSI AYÇA YASLI/NURŞEN ÇİNKAYA 2019 yılında, eğitim kurumları başta olmak üzere, sektörün tüm paydaşları ile işbirliği halinde, İSG kültürünün gelişmesine hizmet etmek amacıyla kurulan Tüm İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumları ve Profesyonelleri Derneği ( TİGEP), bünyesinde yer alan birçok eğitim kurumuyla yollarını ayırdığını duyurdu. Dernek üyesi dahi olmayan birçok eğitim kurumu işletmecisinin, eğiticilerin bir araya getirilmelerinden rahatsız olduğu belirtilen açıklamada, "TİGEP Derneği Başkanı olarak şahsıma ve genel sekterimiz M. Erdem TOKUŞ’ a, kendilerinden beklendiği gibi, eğiticilerin bir araya gelmesinin finansal kayıplarına yol açacağı kanaati ile tepki göstermişlerdir." sözlerine yer verildi. "EĞİTİCİLERİMİZİN HAK ETTİKLERİNİ ALMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPTIK" TİGEP olarak İSG profesyonellerinin ve eğitim kurumlarının kapasitelerinin artırılması için birçok çalışma yapıldığı vurgulanan açıklamada, "Her işin başı eğitimdir; Bu sebeple İSG profesyonellerinin sektöre ilk adım attığı yer olan eğitim kurumlarının, kurumsal kapasitelerinin artırılması adına, dernek olarak birçok çalışma yapılmıştır. Kurulan birlik sayesinde, eğitim kurumları belirli bir düzene kavuşmuştur. Daha sonra kurumlarımızda görev yapan kıymetli eğiticilerimizden gelen yoğun talep üzerine, çalışma şartlarını iyileştirmek amacı ile, Bakanlıkça yetkili eğiticilerimizin büyük bir çoğunluğunu, TİGEP Derneği olarak, 10 yıl aradan sonra ilk kez bir araya getirdik. Eğitim kurumlarından hak ettikleri ücretleri almalarına adına girişimlerde bulunduk. Eğiticilerimizin de hak ettikleri şartların sağlanması akabinde, eğitim içeriklerini, sunumlarını güncellemelerini, eğitimi daha iyi ve daha faydalı hale getirmek adına çalışmalar yapmalarını talep ettik. Sektörün önemli aktörlerinden olan İSG Eğiticilerinin bir araya getirilmiş olması, İSG camiası açısından örnek teşkil etmektedir." sözlerine yer verildi. "AMACI SADECE PARA KAZANMAK OLAN KURUMLARIN AYRILMASINI İSTEDİK" TİGEP tarafından yapılan çağrıda, "Bu çağrıyı sizlerle paylaşıyor ve takdirlerinize sunuyoruz. Çağrımızda, derneğimizin sadece eğitim kurumlarının çıkarları için değil, sektörümüzün tüm paydaşlarının hak ve menfaatlerini korumak için kurulduğunu ifade ederek, amacı sadece para kazanmak olan kişi ve kurumların ayrılmasını istedik. Hatta ki, eğiticilerin bir araya getirilmesi akabinde, eğiticilerimizin haklarını vermeye yanaşmayan birçok eğitim kurumu ile eğiticilerimiz arasında sorunlar yaşanmıştır. Gelinen noktada, birçok eğitim kurumu ile yollarımızı, dernek olarak ayırmak durumunda kaldık. Bunun başlıca sebebi, eğitim kurumları derneği grubumuzda yaptığımız son çağrıdır." ifadeleri kullanıldı. "PAYLAŞMAYI BİLMEYEN KURUMLARLA YOL ALMAK MÜMKÜN DEĞİL" Yapılan çağrıda "Paylaşmayı bilmeyen ve sadece kendi nam ve menfaatlerini düşünen, sektörden beslendiği halde sektöre bir katkısı ve faydası olmamış kişi ve kurumlar ile daha fazla yol almak mümkün değildir. Bu sebeple, yolumuza, kuruluş amacımıza uygun hareket edecek, İSG Kültürünün gelişmesini dert edinmiş kişi ve kurumlarla devam edeceğiz." sözlerinin ardından, "TİGEP Derneği, İSG eğitim kurumları ile başlattığı birliktelik hareketini, İSG Eğicileri ile devam ettirmiş ve yakın gelecekte tüm İSG Profesyonellerini kapsayacak şekilde birliktelikler oluşturmaya devam edecektir. Birlikte hareket etme kültürünü edinmeden, İSG Kültürünü yayma şansımız yoktur." ifadeleri kullanıldı. TİGEP' in web sitesine ulaşmak için tıklayınız. İSG Haber Telegram grubumuza katılmak için tıklayınız. İSG Haber Twitter hesabımıza ulaşmak için tıklayınız

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler