Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Tokyo Valisi'nden enerji tasarrufu için 'boğazlı kazak giyin' çağrısı

hizmetli

Administrator
Yönetici
6378d09686b24454404d0796.jpg

Japonya'da enerji maliyetlerindeki artış ve ulusal para birimi Yen'deki değer kaybı nedeniyle ekonomik olarak geçirilen zor dönemde Tokyo Valisi Yuriko Koike'den kent sakinlerine fatura tutarlarının azaltılması yönünde tavsiye geldi.

Koike, enerji tüketimini azaltmak için boğazlı kazak giyme çağrısında bulunarak, “Boynu ısıtmanın termal bir etkisi var. Ben de boğazlı kazak giyiyorum. Atkı takmak da sizi sıcak tutar. Bu aynı zamanda elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Avrupa'da bile Fransa Cumhurbaşkanı Macron boğazlı kazak giyiyor" ifadelerini kullandı.

Bu sayede hava kirliliğinin de önüne geçilebileceğine dikkat çeken Koike, "Boğazlı kazaklar sıcak tutuyor ve genel enerji tüketimini azaltıyor. Bunu karbon emisyonunun düşürülmesi ile de ilişkilendirebiliriz" şeklinde konuştu.

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler