Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber Tsunamide kaybolmuştu, aylar sonra son mesajını okudu! Okyanusta aşkını arıyor

hizmetli

Administrator
Yönetici
633f4ecc86b2474e1485df64.jpg

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr - 11 Mart 2011'de Japonya'nın doğu kıyısı tarihin en kötü felaketlerinden birine tanık oldu. 9.1 büyüklüğündeki depremin sebep olduğu Tōhoku tsunamisinde yaklaşık yarım milyon insan evsiz kaldı ve yaklaşık 20 bin kişi öldü. 2 bin 500'den fazla kişi de kayboldu. Kayıplar arasında felaketten en çok etkilenen bölgelerden Onagawa'da yaşayan Yuko Takamatsu da vardı.

SON MESAJI OLDU

Yuko, tsunami ortalığı kasıp kavurmadan önce enkaz kaldırma çalışmalarını yürüten ekiplere yardım ediyordu. Tsunamikaraya ulaştığında ise çalışıyordu. Müdürü tarafından uyarıldıktan sonra ofis binasının çatısına koşar adımlarla çıktı ve kocası Yasuo'ya son mesajını gönderdi.O günden sonra kendisinden asla haber alınamadı. Tsunaminin yol açtığı kesintiler sebebiyle attığı mesaj da kocasına ulaşamadı, ta ki felakatten aylar sonra Yasuo karısının telefonunu çalıştığı bankanın otoparkında bulana kadar.

633f4c1b86b2474e1485df4e.jpg

Yasuo ise karısının telefonunu açtığında kendi telefonuna iki bildirim düştü. Açtığı ilk mesaj "Tsunami felakettir, ikinci mesajı okuyun" oldu. İkinci mesaj karısından gelmişti. Yuko, kocasına attığı son mesajda, "İyi misin? Eve gitmek istiyorum" yazmıştı. Bunu gören Yasuo çok kötü oldu çünkü ogün hayatta kalma dürtüsüyle karısını telefonla arayamamıştı, bu düşünce onu her geçen gün kahretti.

Kardeşiyle aynı adama aşık olunca katletti

9 YILDIR OKYANUSTA ARIYOR

Ancak o günden sonra Yasuo çok sevdiği eşini bulabilmek için büyük bir karar aldı:Karısının diri ya da ölü bedenini kendisi arayacaktı. 56 yaşındaki Yasuo, iki buçuk yıl karada arama yaptıktan sonra karısının cesedini bulmak için Eylül 2013 yılında dalış eğitimleri almaya başladı. Bir otobüs şoförü olan Yasuo Takamatsu, daha önce dalış yapmayı düşünmediğini ancak karısını düşündüğü her an kendini suda bulduğunu söyledi. Takamatsu, "Onu bulmak istiyorum fakat okyanus sonsuz büyüklükte olduğu için asla bulamayacağımı da hissediyorum. Ancak yine de onu aramaya devam edeceğim" demişti.

Alıntı Metni

633f4c9286b2474e1485df54.jpg

TSUNAMİDE YASUO NEREDEYDİ?

Yasuo Takamatsu tsunami sırasında kayınvalidesiyle birlikte komşu kasabadaki bir hastanedeydi. Yıkılmış binalar, parçalanmış balıkçı tekneleri ve tenekeye dönmüş arabalarla dolup taşan kasabaya dönmesine bir süre izin verilmedi. Ancak ertesi gün bariyerler kaldırıldığında, büyük depremden hemen sonra yüzlerce kişinin kaçtığı tahliye yeri olarak belirlenmiş Onagawa'daki bir tepenin üzerinde bulunan hastaneye gitti. Karısı da dahil olmak üzere banka çalışanlarının tsunami tarafından sürüklendiğini orada öğrenmişti. Takamatsu, "Adeta dizlerimin bağı çözüldü.Hiçbir şey hissetmedim" diyerek yaşadığı dehşet verici anları paylaştı.

Gazi Yasin her yıl başvuruyor: 'Beni orduya alın'
'Muzo bir kez daha yıkıldı'
Jorge Jesus açıkladı

AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler