Neler yeni
Kamu, Memurlar Dünyası, Son Dakika Haberler | Hizmetliler.Com.Tr

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Haber ‘Türk popunun yeni yüzüyüm’

hizmetli

Administrator
Yönetici
632743a686b244691435c47a.jpg

Sercan Kısmet -Son dönemin parlayan yıldızlarından Nihan Çelik, müzik sektöründe kendisinden başka kimseyi rakip görmediğini belirtti. Güzelliğiyle de konuşulan şarkıcı, “Estetik ve sanat iç içe bir kavramdır. Bu iki kavramı kendimde barındırdığım sürece mutluyum demektir” diyor. Çelik’le şarkılarını, sektörünü ve hayallerini konuştuk.

Son dönemde çıkardığınız şarkılarla iyi bir grafik yakaladınız. Bunun sırrı nedir?

Ben her zaman nitelik ve yeteneğe inandım. Bu çerçevede ailemin de müzisyen olması sebebiyle kendi niteliklerimi ve yeteneklerimi geliştirmeye gayret ettim. Kendi vizyonum ve hedeflerim doğrultusunda alışılagelmişin dışında işler yaptığımı düşünüyorum. Bütün bu çalışmalar sonucunda hayallerime bir adım daha yaklaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Türk popunun Barbie’si olarak anılıyorsunuz. Bu sizi nasıl motive ediyor?

Barbie ifadesini pek tercih etmem ama Türk popunun yeni ve farklı bir yüzüyüm diyebilirim.

Sesiniz kadar güzelliğinizle de ön plandasınız. Sektörde güzelliğin bir avantajı var mı?

Bu konuda yersiz mütevazı olmayacağım. Estetik ve sanat iç içe bir kavramdır. Bu iki kavramı kendimde barındırdığım sürece mutluyum demektir. Bu mutluluğu devam ettirebilmek için her zaman kendime ve işime dikkat ederim.

İstanbul Kadıköy’deki Noah Festivali’nde 2 milyon TL’lik sahnede yer aldınız. Yüksek maliyetli sahne için nasıl tepkiler aldınız?

Kadıköy Noah Festivali’ndeki sahnem Türkiye’deki ilk sahnem olduğu için hem görsel hem sanatsal açıdan dünya standartlarında bir görsel şölen olsun istedim. Bütün bu isteklerim doğrultusunda firmam Noah Entertainment oluşabilecek hiçbir masraftan kaçınmamaya özen gösterdi. Çünkü bu performanslar, sanatlar ve diğer icralar sanatsever insanların tatmini ve hayallerimin gerçekleşmesi için çok önemliydi.

‘Senden’ klibi de çok konuşuldu...

Klip çalışması ve dünya standartlarında yaptığım sahneyle ne kadar çok iddialı olduğumu ispatladım. Yaptığım her projenin bir öncekinden daha iyi olacağını biliyorum. Bunun böyle olmasını sağlayacak birikime ve bu yolculukta oldukça başarılı bir vizyon ve misyon sahibi harika bir ekibe sahibim. Hep birlikte standartları yükselteceğiz ama yapacak bir şey yok. Herkes daha çok çalışsın.

Müzik yolculuğunuza ‘Yıldız’ şarkısıyla başladınız daha sonra Serdar Ortaç düeti ‘Fırtına’ ile devam ettiniz, başka isimlerle de düet gelir mi?

Evet bunun için çalışmalarımız yapım ekibimizle birlikte devam ediyor. Dünya standartlarında kendini ispatlamış uluslararası başarılar elde etmiş olan sanatçılar gündemimizde. Sizler aracılığıyla buradan şunun da müjdesini vereyim; Snoop Dogg ile yakın zamanda düet çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede sizlerle birlikte izleyip dinleyeceğiz ve sahnemizi de yapacağız.

Almanya’da doğup büyüdünüz, dünyaya açılmak için orada albümler çıkarabilirdiniz. Neden sektöre Türkiye’de girmeye karar verdiniz?

Çünkü Türkiye’de müzik sektörüyle alakalı bazı açıklar ve eksiklikler mevcut. Bu eksikliği ve açıkları fark etmek çok da zor olmadı. Bahsi geçen eksiklikleri gidermeye çalışmak ve açıkları kapatmaya gayret etmek benim için daha cazip geldi. Evet Almanya’da doğdum fakat ben bir Türk’üm ve memleketimi seviyorum. Bu sebeple hep yatırımımı hem de mesleğimi ülkemde yapmak istedim.

‘Kendimden başkasını rakip görmüyorum’

Dünya yıldızı olma hayaliniz var mı?

Bu hayal zor gibi görünse de güncel ve sürekli güncel kalması için uğraşılan bir vizyon ile başarılı olmak imkansız değil. Ben bu başarıya ulaşabilmek adına elimden gelen gayreti göstereceğim.

Müzik sektöründe rekabet çok oluyor. Bazı isimler kendilerinin engellendiğini söylüyor, siz böyle bir durum yaşadınız mı?

Rekabet tartışmasız olarak her mecra ve sektörde mevcut. Kendimden başka kimseyi kendime rakip olarak görmüyorum. İnsan ancak kendisiyle olan mücadelelerini kazandığı sürece başarılı olabilir. Herkesin kendine has tarzı var. Yürüdüğünüz yoldan eminseniz kimse hatta kendiniz bile sizi engelleyemezsiniz.

Kendinizi müzik dünyasında nerede görüyorsunuz?

Benim dünyam zaten müzik evreni içerisine kurulu. Bu bana doğuştan verilmiş bir hediye. Bu evrenin en güzel manzaralarına sahip olan yerde olmak istiyorum.